Historia

Z inicjatywy Michała Mili, w dniu 14 maja 1998 na walnym zgromadzeniu postanowiono powołać do życia klub sportowy. Wtedy także wybrano zarząd klubu.

Prezesem został Michał Mila, jego zastępcą Zbigniew Szpyra. Rola sekretarza przypadła Grzegorzowi Kosidło, natomiast funkcję skarbnika pełnił Marek Baran. Członkami zostali Marcin Gil, Paweł Kosidło, Robert Budkowski i Grzegorz Kosidło. W skład komisji rewizyjnej weszli Andrzej Ciupak, Stanisław Tylus i Stanisław Kowal.Pełna nazwa brzmiała Ludowy Zespół Sportowy w Wierzchowiskach.

Pierwszy mecz jaki rozegrał LZS Wierzchowiska, było spotkanie wyjazdowe z GKS Modliborzyce. Mecz zakończył się remisem, a obie drużyny strzeliły po 4 bramki. Było to 7 czerwca 1998.

Dwa tygodnie później nastąpiło przekazanie kompletu strojów od sponsorów - marketu KOJA. Wtedy także rozegrany został pierwszy mecz pomiędzy Kawalerami a Żonatymi. Zwycięstwo 3:1 odnieśli Kawalerowie.

7 kwietnia 2007 nazwa klubu została zmieniona naUczniowski Ludowy Klub Sportowy Sprint w Wierzchowiskach.

Cztery lata później, w roku 2011, nowym prezesem klubu został Karol Grzyb.

24 sierpnia 2013 ULKS rozpoczął rozgrywki w lubelskiej klasie B. Na własnym boisku nasza drużyna uległa LKS Trawniki 0:1. Debiutancki sezon ULKS zakończył na 12. miejscu z dorobkiem 7 punktów (2-1-19) i bilansem bramkowym 29-91.

W styczniu 2015 roku stanowisko prezesa klubu ponownie objął Michał Mila. Sprint kontynuuje grę w klasie B.