Sezon zakończony mocnym akcentem

Zawodnicy Sprintu pewnym zwycięstwem zakończyli sezon 2015/2016. Tym razem na własnym boisku rozprawili się z Perłą Rudnik 3:1 Cieszyła frekwencja meczowa, a także postawa zawodników podczas spotkania. Mecz mógł się podobać licznie zgromadzonym tego dnia kibicom ze względu na wiele zwrotów akcji i duże zaangażowanie obu zespołów.

Mecz nie zaczął się szczęśliwie dla zawodników z Wierzchowisk. Już w 10 minucie spotkania goście wyszli na prowadzenie. Długa piłka wybita z formacji obronnej odbiła się tuż przed defensorami ULKSu i wpadła wprost pod nogę wybiegającego napastnika. Zawodnik Perły pewnym lobem pokonał próbującego interweniować bramkarza D. Flisa. Po około 15 minutach w dość szczęśliwych okolicznościach zawodnicy z Wierzchowisk zdołali doprowadzić do wyrównania. Golkiper Perły próbując wznowić grę wykopem zrobił to tak niefortunnie, że trafił piłką wprost w swojego partnera z drużyny. Błąd bramkarza gości wykorzystał D. Wojciechowi strzelając bramkę na 1:1. Pomimo okazji z jednej jak i z drugiej strony wynik meczu do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie.
Druga odsłona gry to lekka przewaga Sprintu, który stwarzał sobie dogodne sytuacje. Coraz śmielej z przodu poczynali sobie D. Wojciechowski oraz Ł. Chmiel. Ten drugi w 60 minucie spotkania podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Gracze Perły Rudnik nie mieli zamiaru poddawać się walki i również starali się zagrozić bramce Sprintu. Dobrze w drugiej odsłonie spotkania spisywała się defensywa oraz bramkarz gospodarzy nie pozwalając rywalom na strzelenie gola. Ł. Chmiel w okolicach 70 minuty meczu po długiej piłce od D. Flisa ustalił wynik spotkania na 3:1. W końcówce spotkania jeden z zawodników przyjezdnych otrzymał czerwony kartonik za sfaulowanie wychodzącego na czystą pozycję zawodnika Sprintu. Chwilę po tym zajściu sędzia główny zakończył mecz. ULKS Sprint Wierzchowiska 3:1 Perła Rudnik.
Już wkrótce na stronie ULKSu obszerne podsumowanie sezonu. Zapraszamy do lektury.